Haber

New York Belediye Başkanı Adams’tan cuma vakti Brooklyn’de cami ziyareti

New York Belediye Lideri Eric Adams, cuma namazı sırasında Brooklyn’de bir camiyi ziyaret ederek “Birlikte bu şehri daha ileriye taşıyacağız.” mesajı verdi.

Adams, Brooklyn’de bilhassa Yemen kökenlilerin tartıda olduğu Müslüman Toplum Merkezi (MCC) mescidini cuma namazı sırasında ziyaret ederek cemaatin ortasında hutbe dinledi.

Namazın akabinde mikrofona gelen Adams, Müslüman toplumunun New York kentinde kıymetli bir yeri olduğunu işaret ederek toplumda yaşanan zorlukları birlikte aşmanın ehemmiyetine dikkati çekti.

Adams, New York’ta dini ve etnik ayrımcılığa müsaade etmeyeceklerini vurgulayarak “Trump, bazı Müslüman ülke vatandaşlarına yönelik seyahat yasağı getirdiğinde bunu o zaman Yemenli toplum ile protesto etmiştik. O gün orada bu şehrin bir vatandaşı olarak benimleydiniz, bugün de ben burada belediye başkanı olarak karşınızda bulunuyorum ve birlikte bu şehri daha ileriye taşıyacağız.” sözünü kullandı.

Konuşması alkışlarla karşılanan Adams, daha sonra sohbet ettiği Müslüman toplumu mensuplarının kimileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu